در این مقاله می‌خوانید:


سئو چیست؟

سئو؛ بهینه سازی موتور جستجو 

 

شنیدن نام سئو برای برخی به اندازه‌ای نا آشنا است که احساس می‌کنند با یک سرویس امنیتی مانند ناجا یا یک بیماری جدید رو به رو هستند و کافی است نام سئو یا بدتر از آن عبارت انگلیسی S.E.O را ببینند تا دچار استرس و تنش شده و کف دستشان عرق کند. اما بهتر است آرامش خود را حفظ کرده، نفس عمیقی بکشید و با ما در ادامه این مطلب همراه شوید، تا بدانید که منظور از سئو چیست و نه تنها یک بیماری واگیردار نیست بلکه اگر با ساز و کار آن به خوبی آشنا شوید و بدانید چطور از آن استفاده کنید تبدیل به منجی کسب و کار شما خواهد شد. در این مطلب ما گام به گام همراه شما خواهیم بود تا با تک تک مفاهیم سئو شما را آشنا کنیم.


این راهنما، رمز و راز سفر به سئو و یک آموزش موفقیت آمیز است که به تدریج شما را تبدیل به ابر قهرمان دنیای اینترنت خواهد کرد. پس در گام اول باید بدانید سئو چیست. 

 

 

سئو چیست ؟ 

 

سئو یا همان S.E.O. مخفف عبارت انگلیسی « Optimization Engine Search» و به معنای بهینه سازی موتور جستجو است. در دنیای پیشرفته امروزی که تقریبا همه کسب و کارها به نوعی با اینترنت سر و کار دارند، دیده شدن اهمیت بسیار زیادی دارد. به بیان ساده سئو مجموعه اقداماتی است که به شما کمک می‌کند تا سایت یا محتوایی که تولید می‌کنید در میان هزاران وب سایت و مورد مشابهی که روزانه ساخته می‌شود، دیده شود.

این اقدامات از جزیی ترین موارد مانند انتخاب کلید واژه مناسب و تکرار آن در متن تا انتخاب عنوان مناسب محتوا، نوع محتوا و توضیحات و لینک سازی‌های درونی تا موارد پیشرفته‌تر را که به تدریج برای شما توضیح خواهیم داد،در بر می‌گیرد.

 

شاید برایتان سوال پیش بیاید که دیده شدن برای شما چه فایده‌ای دارد؟ در پاسخ با یک مثال ساده می‌توان این موضوع را توضیح داد.
تصور کنید که شما یک سایت خرید اینترنتی دارید، اگر این سایت سئوی خوبی داشته باشد، جستجوگر یا مخاطب کلید واژه مورد نظرش را که مثلا «خرید آباژور ایستاده» در یکی از موتورهای جستجو مانند گوگل وارد کرده و وب سایت شما در صفحه اول نمایش نشان داده می‌شود و بهتر از آن ممکن است با بهینه سازی سایت و انجام اصولی سئو رتبه بالایی گرفته و به عنوان سایت اول نشان داده شوید.


تجربه نشان داده که اغلب خریداران اینترنتی معمولا خرید خود را از یکی از سه سایتی که در صفحه اول جستجو نشان داده شده و رتبه یک تا سه هستند، انجام خواهند داد و خب چه چیز بهتر از این که سئو باعث افزایش فروش و سوددهی بالاتری برای شما شود.
نه تنها در زمینه خرید اینترنتی بلکه در زمینه تولید محتوای خاص و مخاطب پسند، اگر از اصول سئو به درستی استفاده کنید باعث افزایش بازدید وب سایت شده و شما می‌توانید رتبه بالاتری در موتورهای جستجو داشته باشید.


امروزه بیش از یک میلیارد وب سایت آنلاین در گوگل و سایر موتورهای جستجو برای داشتن رتبه بهتر و تبدیل شدن به رتبه یک باهم رقابت می‌کنند که این نشان دهنده اهمیت سئو است. اگر به دنبال دیده شدن، جذب مخاطب، فروش محصولات، معرفی خدمات یا هر کسب و کاری هستید که به نوعی با اینترنت سر و کار دارد، باید اصول سئو را یاد گرفته و سرمایه گذاری بلند مدتی روی این مورد داشته باشید.
سئو به منزله نبض حیاتی کسب و کار و وب سایت شما خواهد بود و بدون آن مرگ وب سایت حتمی است.

 

راهنمای استفاده از آموزش سئو 

 

در این مقاله ما سعی خواهیم کرد همه آن چه که درباره سئو نیاز دارید از اهمیت تا پیشرفته‌ترین مراحل آن را بگوییم. این راهنمای جامعه به شما کمک خواهد کرد تا بدانید چطور کسب و کار اینترنتی خود را نجات دهید و اصلا چرا باید از سئو استفاده کنید. موضوعاتی که در این مقاله به آن‌ها می‌پردازیم عبارتند از :

 

 

  • اهمیت سئو
  • آنالیز و درک نتایج جستجو 
  • تعریف موتورهای جستجو و نحوه عملکرد آن‌ها 
  • استراتژی سئو و جستجوی کلید وا‌ژه‌ها 
  • راهنمای استفاده از کلید واژه‌ها 
  • اهمیت سئو برای مشاغل کوچک 
  • سئوی پیشرفته 

 

در تمام این مقالات سعی شده که اهمیت و تاثیر سئو در هر زمینه‌ای برای شما به روشنی توضیح داده شود. دلیل شروع مقاله از ساده‌ترین مفاهیم این است که اگر تعریف دقیق از سئو داشته باشید و بدانید چرا برای شما اهمیت دارد و اصلا چطور کار می‌کند، به راحتی می‌توانید وب سایت خود را بهینه سازی کرده تا در نتایج جستجو جزء سایت‌های برتر باشند. 

 


برای شروع آماده هستید؟ 

 

اگر تا به حال بارها تلاش کرده‌اید اما نتیجه دلخواه را از موفقیت کسب و کار اینترنتی خود نگرفته‌اید، وقت آن رسیده به فکر استفاده از سئو و بهینه سازی وب سایت باشید. بهتر است از امروز برای شروع آماده شده و با همین مقاله شروع کنید و قدم به قدم با ما جلو بیاید تا نبض حیاتی وب سایت شما برگردد. دقت داشته باشید موفقیت وب سایت کاری نیست که در یک شب صورت بگیرد. برای دیده شدن و رسیدن به موفقیت باید یک برنامه ریزی طولانی مدت داشته باشید و هر روز به کار وب سایت خود رسیدگی کنید.


پس برای دست و پنجه نرم کردن با سختی‌های آماده شوید و در این راه از شکست نترسید و با قدرت ادامه دهید، ما هم تا رسیدن شما به موفقیت در کنارتان خواهیم بود.

 

۵
از ۵
۱۶۷ مشارکت کننده